Чи потрібен офіційний сайт Федерації легкої атлетики Рівненської області?
Всього відповідей: 214
Міжнародні змагання

Форма входу
Головна » 2009 » Червень » 30 » Із сімома медалями, але без жодного чемпіонства України
Із сімома медалями, але без жодного чемпіонства України
09:21
nullШість нагород в індивідуальних та одну в командних видах програми вибороли легкоатлети Рівненщини на чемпіонаті України серед юніорів. Змагання, які проходили з 23 по 25 червня в столиці Донбасу, зібрали найсильніших спортсменів 1990-91 років народження.

Жоден із рівненських спортсменів не став чемпіоном України. Проте у доробку нашої збірної області опинилося аж п'ять “срібних” та дві “бронзові” нагороди. Кращий результат серед наших легкоатлетів продемонструвала Ольга Земляк (тренери О.Машанєнков та В.Федорець). Атлетка пробігла дистанцію 400 метрів з нормативом майстра спорту України. Показавши час 53 секунди й 40 сотих, Ольга фінішувала другою.
“Срібну” нагороду в бігу на 400 метрів з бар'єрами здобула Олена Колесниченко (тр.В. Подолянко). Час спортсменки на фініші — 1 хвилина й 96 сотих. Другу позицію у штовханні ядра серед юніорів посів Віталій Пархомець. Підопічний тренерів М. Бугайчука та М. Малимона штовхнув снаряд вагою 6 кілограмів на 17 метрів і 40 сантиметрів. Віталій Пархомець демонстрував свої уміння й в метанні диску. Тут він запустив снаряд вагою 1,75 кг на 47,70 і був у підсумку сьомим.
На стаєрських дистанціях у юніорів добре себе зарекомендував Дмитро Сірук. Вихованець тренерів Валерія та Петра Дітлашків на дистанції 5000 метрів з часом 14 хвилин, 55 секунд і 69 сотих був другим. Поступився у дисципліні він лише Івану Стребкову із Тернопільщини. На дистанції 3000 метрів з перешкодами Дмитро Сірук був шостим — 9.46,56.
З особистим рекордом і третім місцем на чемпіонату України серед юніорів завершила свій виступ на змаганнях Оксана Шнайдер (тр. В. Приходько і Т. Фінчук). В бігу на на 1500 метрів спортсменка показала час 4.23,96 й опинилася на “бронзовій” сходинці п'єдесталу. На дистанції 800 метрів Оксана була п'ятнадцятою.
Переможець нещодавнього юнацького чемпіонату України Роман Лукянчук (тр. Олег Машанєнков) на юніорських змаганнях був третім. На своїй “коронній” дистанції у 200 метрів Роман показав час 22 секунди й 32 сотих.
Високе друге місце здобула команда юніорок в естафеті 4х100 метрів. Колектив у складі Лілії Лазарець, Олени Колесниченко, Ольги Земляк та Катерини Мартинюк 47 секунд й 48 сотих. Юніорська команда в естафеті 4х100м з часом 42.88с була четвертою. Колектив юніорок Рівненщини в естафеті 4х400м. з часом 3.55,35с був шостим.
Хороший виступ продемонструвала на змаганнях Мар'яна Грабовська (тр. Діана Грабовська). Спортсменка у бігу на 1500 метрів показала час 4 хвилин, 37 секунд і 46 сотих й фінішувала сьомою. З особистим рекордом на стометрівці -11,06с фінішував Олександр Журик (тр. Борис Чулаєвський). Спортсмен на спринтерській дистанції був десятим.
Десятою була і Юлія Яковчук (тр. С.Янчук та С.Кожарко). Атлетка в метанні списа запустила снаряд на 34 метри й 35 сантиметрів. Решта ж спортсменів, які представляли на чемпіонаті України серед юніорів збірну області, в індивідуальних дисциплінах посіли місця у другому та четвертому десятках.
Збірна Рівненської області зайняла сімнадцяте місце в Юнацьких спортивних іграх України з легкої атлетики. За підсумками змагань юніорського чемпіонату команда Рівненщини посіла 15 місце серед 27 колективів України. В активі нашої збірної 381 пункт. Для порівняння у команди, що виборола перше загальнокомандне місце, — Дніпропетровська область —1175 очок. На переконання президента Федерації легкої атлетики Рівненської області Бориса Чулаєвського, збірна області на юніорському чемпіонаті України могла б посісти кращу позицію, могла б навіть увійти у “десятку”. Однак, через недостатнє фінансування галузі спорту в період економічної кризи, область не змогла направити усіх кращих легкоатлетів на змагання. Тому, за словами президента ФЛАРО, п'ятнадцяте місце в чемпіонату та сімнадцяте в Юнацьких іграх України — результат цілком закономірний.