Форма входу
Головна » 2009 » Червень » 8 » Рівненщина дев'ята на Кубку України
Рівненщина дев'ята на Кубку України
12:22

nullЗбірній Рівненщини з легкої атлетики в рейтингу серед областей вдалося піднятися на щабель вище. Сталося це минулого тижня в Ялті на Кубку України з легкої атлетики. В період з 3 по 5 червня кращі легкоатлети Рівненської області змагалися на всеукраїнському турнірі й демонстрували високі “секунди, метри й сантиметри”. Саме ці хороші результати наших спортсменів і дозволили збірній Рівненщини піднятися на високе дев'яте місце серед усіх областей України.
  Найкраще з усіх в дружині нашої області виступив майстер спорту міжнародного класу Вадим Слободенюк. Підопічний Андрія Попеляєва переміг на своїй коронній дистанції 3000 метрів з перешкодами. Вадим аж 16 секунд виграв в свого найближчого переслідувача - Іллі Сухарєва. Час Вадима на фініші — 8 хвилин, 32 секунди й 20 сотих.
Срібну нагороду турніру виборола Інна Саєнко (тренер Андрій Скварук). Легкоатлетка, яка на офіційних змаганнях виступає за Рівненську область, метнула молот вагою 4 кілограми на 70 метрів й 7 сантиметрів.
Другу позицію на дистанції 10000 метрів зайняв Сергій Фіськович. Підопічний тренера Бориса Чулаєвського, поступившись лідеру Дмитру Лашину майже сімдесятьма секундами, здолав дистанцію за 30 хвилин, 13 секунд й 44 сотих. На відрізку вдвічі коротшому Сергій з результатом 14.26,92 був тринадцятим. На дистанції 10 кілометрів ще один атлет, який представляє Рівненщину на офіційних стартах, Олександр Бабарика (тр. Ярослав Нечипорець) був четвертим. Його час на фініші — 30 хвилин, 27 секунд й 98 сотих.
На змаганнях в Ялті сталася подія, про яку можна говорити, як про відродження спринтерської дисципліни на Рівненщині. Олександр Погорельцев (тр. Ярослав Алембіта та Сергій Черненков) спочатку був шостих у фіналі на дистанції 100 метрів. А наступного дня потрапив у трійку призерів на дистанції 200 метрів. При чому на стометрівці Олександр показав час 10 секунд й 58 сотих, що є особистим рекордом спортсмена й першим виконаним атлетом нормативом майстра спорту України.
Підтвердив нещодавно виконаний норматив майстра спорту України в метання спису Микола Калюш. Вихованець Олега Зуєва на змаганнях в Ялті показав результат 71 метр й 6 сантиметрів, що на півтора метри гірше його особистого рекорду. Микола закінчив змагання на четвертому місці.
Фінішувала на п'ятій позиції й з нормативом майстра спорту України на дистанції 5000 метрів рівнянка Світлана Станко. Підопічна Володимира Захожого здала дванадцять з половиною кіл дистанції за 16 хвилин, 31 секунду й 39 сотих.
Змагався у фінальному забігові на дистанції 110 метрів з бар'єрами й посів в ньому шосту сходинку Сергій Черненков. Вихованець тренера Вадима Подолянка пробіг свій відрізок за 14 секунд й 66 сотих. Закінчив боротьбу на 8 позиції в секторі для стрибків у довжину Василь Ніщик. Підопічний Ярослава Нечипорця в потрійному стрибку продемонстрував результат 15 метрів й 59 сантиметрів.
Високі місця посіли естафетні команди Рівненщини. В естафеті 4х100 наша жіноча команда у складі Ольги Земляк, Ірини Нечипорук, Катерини Мартинюк та Анни Миронюк посіла “бронзову” позицію. Спортсменки здолали чотири відрізки по сто метрів за 47 секунд й 47 сотих. В цій же дисципліни, але у чоловіків наша дружина була змушена задовольнитися п'ятою сходинкою. Команда (Ігор Кухта, Олександр Журик, Сергій Черненков та Олександр Погорельцев) пробігли свої дистанції разом за 42 секунди й 36 сотих. Чоловіча команда в естафеті 4х400 метрів була десятою. Роман Новосилецький, Роман Полюхович, Олег Карпюк і Юрій Павлюк пробігли дистанцію за 3.19,23.
Серед виступів усіх спортсменів Рівненщини варто відзначити високі результати наших юних атлетів. Дмитро Сірук (тр. Валерій та Петро Дітлашки), який біг дистанції 5000 метрів, фінішував шістнадцятим. Результат стаєра - 14.33,77. Оксана Шнайдер ( тр. Т. Фінчук та В. Приходько) була на дистанції 1500 метрів (4.26,59) восьмою.
У підсумку команда Рівненської області на змаганнях посіла дев'яте місце. Разом спортсмени області набрали 670,875 очок. Для порівняння в лідера - команди Донеччини — 1586 пунктів.
Наступними випробуваннями для наших легкоатлетів стануть обласні змагання, а також Фінал Кубка України разом з чемпіонатом України серед молоді (Донецьк, 1-3 липня). Чемпіонат України на збірну області чекає аж наприкінці липня.